Popękane naczynka na nogach u 24-latka a wizyta u chirurga

Witam.Mam 24 lata i duzo popekanych naczynek na nogach do tego gdy mam zmeczone nogi wychodzi mi zyla wyczuwalna pod palcami.Dostalam skierowanie do chirurga naczyniowego zglosilam sie na termin.Lekarz wogole nie przeprowadzil ze mna wywiadu.obejrzal nogi i polecil kupic podkolanowki uciskowe.Po wyjsciu z gabinetu okazalo sie,ze to byl zwykly chirurg nie naczyniowy.Czy taki chirurg potrafi mi pomoc ?

Tak, oczywiście. Chirurdzy ogólni zajmują się także chirurgią naczyniową. Leży to w ich kompetencji i może Pani spokojnie leczyć się z tego powodu u chirurga ogólnego.

Lek. Tomasz Stawski

Witam, Tego typu schorzeniami zajmują się chirurdzy naczyniowi ale również chirurdzy ogólni. Oczywiście , opaski uciskowe są bardzo pomocne, ale może można równocześnie zastosować leki ochronne, usprawniające krążenie żylne ( np. bez rp. DIH, lub Diosminex)
Pozdrawiam, W.K.