Popękane naczynka na policzkach u 4-latki

Witam, Na policzkach mojej prawie czteroletniej córki od niedawna pojawiły się tzw. pajączki, czyli popękane naczynka. Czy można je w jakis sposób usunąć? Pozdrawiam,

Witam Panią,
Naczynka na twarzy można skutecznie usunąć laserem.
Jednakże nie polecam przeprowadzania tego typu zabiegu u 4 letniego dziecka ponieważ jest on bolesny i może być dużym przeżyciem psychicznym dla tak małej dziewczynki.
Polecam na chwilę obecną wzbogacenie diety w produkty bogate w witaminę C np. kiwi, pomarańcze, ziemniaki, która wzmacnia ścianki naczyń i zapobiega ich rozprzestrzenianiu się.
Twarz proponuje zabezpieczać kremem przeznaczonym do pielęgnacji skóry dziecięcej, natomiast latem unikanie słońca ( noszenie czapeczki z daszkiem lub kapelusza) i stosowanie preparatów zawierających filtry UV.
Pozdrawiam
Ania