Popijanie alkoholu przez partnera

Od roku jestem z facetem, ktory od 4 lat nie pil.Kiedys mial z tym problem,byl agresywny,gral w kasynie,wyszedl z tego,ale teraz od ponad dwoch mcy zaczal popijac i mimo moich prosb i obaw nie przestaje.Twierdzi ze jedno dziennie to nic takiego,gdzie ja wiem,ze to sie zle skonczy,bo juz zrobil sie nerwowy,raz mnie wyzwal i zupelnie inaczej sie zachowuje pod wplywem.Chce uratowac ten zwiazek tym bardziej ze dwa mce temu urodzila nam sie corka.Co zrobic, by nie wrocil do poprzedniego zycia??

Proszę Pani sprawa jest bardzo, bardzo poważna. Od ponad 2 miesięcy partner wraca do nałogowego regulowania swoich emocji i od 2 miesiecy macie dziecko. Wokół przyjścia na świat dziecka jest tak wiele znaczeń i emocji, że Pani partner z czymś tu sobie mocno nie radzi. Pani w tym czasie szczególnie musi być chroniona, bo od Pani dobrostanu zależy dobrostan córeczki. Tymczasem partner absolutnie zawodzi. Wyzywanie Pani jest niedopuszczalnie, nie moze Pani pozwolić na takie zachowania wobec siebie. To jest przemoc słowna! Nie pisze Pani czy partner przeszedł leczenie w Poradni Leczenia Uzależnień czy tylko udało mu sie zachować abstynencję bez rozpoznania u siebie wszystkich uwarunkowań uzależnienia od alkoholu i hazardu. Czy Pani partner ma rozpoznanie uzależnienia? Tak czy inaczej, konieczne jest by udał się do Poradni o której piszę i rozpoczął lub kontynuował leczenie. Zachowania nałogowe i uzależnienia są z powodzeniem leczone przez fachowy personel w Poradniach. Pani sama może w nich korzystać z programów psychoedukacyjnych i terapeutycznych dla osób żyjących z osobami uzależnionymi, by nie wchodzić w mechanizmy tzw. współuzaleznienia.
W internecie znajdzie Pani dużo informacji na ten temat. Pani szuka haseł: mechanizmy przemocy, mechanizmy uzależnienia i współuzależnienia, nawroty itp.
Dobry związek można budować i ratować poprzez stawianie granic i niedopuszczanie do złego traktowania siebie i dzieci. Znoszenie zła i uleganie czczym obietnicom, przedłuża i ratuje związek, który jest związkiem niedojrzałym, gdzie jest nadużycie emocjonalne i cierpienie. Proszę postarać się o wsparcie bliskich, rodzin, przyjaciół. Życzę jasności widzenia, intuicji i siły. Krystyna Kozłowska