Popołudniowe wzdęcia i odłosy z brzucha a zbyt mała ilość pożywienia

Witam, mam pytanie dotyczące wzdęć. Często między godziną 9-17 zdarza mi się tylko zjeść dwa jogurty naturalne i 2 kanapki lub drożdżówkę. Niestety wówczas szczególnie koło godziny 15 pojawiają się wzdęcia i bardzo dziwne odgłosy z brzucha. Czy powodem jest zbyt mała ilość pożywienia w tych godzinach?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przyczyną opisanych objawów może być niewłaściwa dieta. Proszę zadbać o spożywanie regularnych posiłków. W razie wątpliwości proszę udać się do lekarza.