Poporodowy ból jajnika - gdzie się udać?

Witam,
jestem młodą mama. Od czasu porodu mam bóle jajnika. Z początku było to małe zgrubienie, z czasem to robiło się większe. Byłam na usg, lekarka powiedziała mi, że nic tam nie ma, że to widocznie jest skurcz jelit. Od czasu tego usg dalej mam te bóle, a zgrubienie robi się coraz większe i dłuższe. Nie wiem co robić, bo to co jakiś czas ciągle boli.
Czy powinnam zgłosić się jeszcze raz do lekarza, może jakieś badania powinnam zrobić?
Proszę o radę. Z góry dziękuję

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Jeśli w momencie, kiedy wykonywano USG, odczuwała Pani już wyraźny ból, to najprawdopodobniej rzeczywiście przyczyną Pani dolegliwości nie jest jajnik, lecz raczej przewód pokarmowy. Radzę Pani udać się do lekarza rodzinnego. Ten zbada Panią i skieruje być może do gastroenterologa, który będzie mógł zlecić bądź wykonać dalsze badania, np. gastro- czy kolonoskopię.
Pozdrawiam serdecznie!