Poprzeczne bruzdy na paznokciach, kaszel a mononukleoza zakaźna

Witam! Dwa mce temu przechodziłam mononukleozę, obecnie jestem przeziębiona, gardło czerwone, katar, nie kaszle i nie mam gorączki. Temp. od 2 m-cy przeważnie poniżej 36. Martwi mnie ból w klatce piersiowej na wysokości mostka, jest stały nie nasila się ani podczas wdechu ani wydechu. Czy to możliwe, że jest to zapalenie oskrzeli? Ponadto zauważyłam na paznokciach u rąk poprzeczne bruzdy, nie są one wynikiem uszkodzeń mechanicznych.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Jeśli nie występuje u Pani kaszel to mało prawdopodobne aby objawy spowodowane były zapaleniem oskrzeli. Sugeruję konsultację u internisty, który oceni przyczynę Pani dolegliwości.