Poprzeczne złamanie trzonu III kości śródręcza ręki prawej

Dwa dni temu na treningu mocno uderzyłam (trenuję boks) nie do końca zaciśniętą pięścią i poczułam ból. Okazało się, ze jest to "poprzeczne złamanie trzonu III kości śródręcza ręki prawej, z dyskretnym grzbietowym ugięciem odłamów kostnych, bez przemieszczenia" Rękę włożono mi w longozę gipsową na 3 tyg. Lekarz zakazał mi trenować aż do grudnia. Czy koniecznie muszę aż tak zwlekać? Czy ręka powróci mi do pełnej sprawności i będę mogła już za półtora miesiąca normalnie trenować?

Szanowana Pani jest to zatem złamanie bez przemieszcenia odłamów. W tej sytuacji decyzja co do powrotu do treningów będzie zależała od postepu zrostu, który będzie oceniany na podsatwie badania klinicznego oraz zdjecia kontrolnego RTG - po około 6 tygodniach. Nie wydaje się jednak aby w Pani przypadku czas pzrerwy w treningu miał byc dłuższy niż 12 tygodni licząc od urazu. Oceni to kontrolujący Pania ortopeda.Pozdrawiam