Popuszczanie kału u 5-latka

Witam. Mój 5 letni syn od jakiegoś czasu popuszcza kał do majteczek. Załatwiał się wcześniej bez problemu do toalety. Twierdzi zawsze że nie zdążył, ale martwi mnie to bo nie wiem czy nie jest spowodowane jakimś stanem chorobowym. Proszę bardzo o poradę. Dziękuję Mama

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Sugerowałbym aby z chłopcem udać się do pediatry. Prawdopodobnie lekarz zaleci badanie kału i/lub USG brzuszka. Trudno jednoznacznie wskazać przyczynę takiego popuszczania, nie mniej jednak nie warto czekać. Możliwe iż powodem takiego obrotu sprawy jest zła dieta lub zatrucie pokarmowe.