Popuszczanie moczu u 13-latka

witam ,moj syn obecnie ma 13 lat,nie mam juz siły,zero wyjazdu do rodziny,bo trzeba kombinowac z pieluchami zeby nikt nie widział o koloniach obozach moznz a zapomniec,nie wiem co mam robic ,staram sie aby syn nie pił na noc ale najgorsze jest to ze gdy go budze w nocy do toalety on wogule niereaguje nie ma mozliwosci wybudzenia ze snu trzeba naprawde sie natrudzic,prosze o rade co mamy robic,nasza pani doktor chciała nas do programu z jakimis nowo wchodzacymi na rynek tabletkami ,lecz zrezy ..

Dzień dobry.

Trudno drogą internetową na podstawie informacji, jakie Pani przekazała, wnioskować, co jest rzeczywistą przyczyną problemu. Z całą pewnością jednak Pani podejście do niego wydaje się być nadmiarowe, by nie powiedzieć - histeryczne. Z Pani postu można odczytać pretensje do syna, że winny jest temu, że "uniemożliwia" kontakty z rodziną, że nie może się Pani od niego uwolnić, poprzez wysłanie go na kolonie oraz, że się Pani za niego wstydzi, bo z jakiegoś powodu MUSI Pani ukrywać to, że się się syn w moczy podczas snu. Niezależnie od przyczyn, takie podejście nie pomoże Pani dziecku - wręcz przeciwnie - potęgować może i wzmacniać jego problem.
Mówiąc inaczej - nierzadko przyczyną nocnego moczenia się dzieci bywa stres i długotrwałe napięcie i zdenerwowanie. Warto więc zastanowić się, jakie sytuacje w życiu Pani syna mogą być dla niego stresujące i trudne, w których rozwiązaniu prawdopodobnie czuje się pozostawiony sam sobie i z którymi sobie emocjonalnie nie radzi?
Trzeba podkreślić, że przyczyn może być kilka. Można je spróbować poznać rozmawiając z dzieckiem i obserwując jego zachowanie i reakcje. Niewątpliwie jedną z przyczyn może być Pani skupienie się na objawach, a nie na przyczynach.

Pozdrawiam.