Popuszczanie moczu u dziesięciolatka

Jestem mamą 10-letniego chłopca, który do dnia dzisiejszego ma ogromny problem z popuszczaniem moczu. Byłam z nim u urologa, zrobiliśmy USG, badanie przepływu moczu, napięcia mięśniowego wszystko wyszło super. Oprócz tego jest zdrowy. Nigdy nie posikał się w nocy. Byłam też u psychologa, ale też rozkłada ręce. Proszę o pokierowanie mnie, gdyż jest coraz starszy, a niemal codziennie ma posikane spodnie, najczęściej zdarza się gdy się śmieje.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Popuszczanie moczu w trakcie śmiania jest szczególną postacią nadreaktywności pęcherza (ang. nazwa gigling incontinence) i często przechodzi wraz dojrzewaniem dziecka. Natomiast jeżeli mocz jest popuszczany w innych okolicznościach, na przykład podczas kaszlu czy kichania to najczęściej powodem jest wysiłkowe nietrzymanie moczu,niekiedy może pojawiać się również w nadreaktywności pęcherza. W tym wypadku wskazana jest ponowna wizyta u lekarza urologa. Niestety tylko specjalista, który ma możliwość zbadania dziecka i dokładnego zebrania wywiadu może zdecydować o wdrożeniu leczenia. Wskazane jest również ponowne wykonanie badania ogólnego moczu, posiewu moczu.

Pozdrawiam