Pora przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych a ich skuteczność

Dzień dobry, chciałabym dowiedzieć się, jak duże jest ryzyko, że jestem w ciąży. Stosuję tabletki antykoncepcyjne Naraya od 3,5 tygodnia, współżyję regularnie od 4 dnia przyjmowania tabletek, nie używając dodatkowych zabezpieczeń. Pierwszą tabletkę przyjęłam w pierwszym dniu cyklu (okres pojawił się około 7.30 rano, tabletki przyjęłam o godzinie 20.00 i od tej pory przyjmuję je codziennie o tej godzinie), w końcówce drugiego tygodnia spóźniłam się z przyjęciem tabletki o około 3 h. Czy takie opóźnienie jest bardzo istotne dla skuteczności tabletek? Czy pora, o której przyjęłam pierwszą tabletkę w pierwszym dniu cyklu, mogła wpłynąć na zmniejszenie jej skuteczności?

Witam serdecznie!
Pierwsza tabletka została przyjęta w pierwszym dniu cyklu a zatem zabezpieczenie było widoczne już od samego początku. Opisane opóźnienie w przyjęciu preparatu nie stanowi zwiększonego ryzyka ciąży. Producent podaje, że dopuszczalne jest 12-godzinne opóźnienie bez wpływu na skuteczność preparatu. Reasumując, w bieżącym cyklu nie doszło do istotnego zwiększenie ryzyka ciąży. Wydaje się, że może być Pani spokojna.
Pozdrawiam