Pora roku a rozwój dzieci

czy dzieci urodzone zimą są miej inteligentne od tych urodzonych w pozostałych porach roku.

Witam,
Pora roku absolutnie nie ma wpływu na rozwój dzieci. Każde dziecko rozwija się bardzo indywidualnie. Wiele zależy też od rodziców, czy stosują rozmaite bodźce dla dzieci, które umożliwiają im wszechstronny rozwój.
Pozdrawiam

Mgr Zuzanna Starczewska

Absolutnie pora roku nie ma wpływu na inteligencje dzieci. Rozwój intelektualny dziecka zależy od cech indywidualnych, środowiska w jakim się wychowuje, stymulacje intelektualną przez rodziców, pokazywanie świata i poszerzanie horyzontów poprzez czytanie książek, zabawy, wspólne rozmowy.