Pora roku a stosowanie kremów z filtrami

Dzień dobry Chciałam zapytać, czy kremy ( zarówno do twarzy jak i ciała) z filtrami należy stosować w każdej porze roku, czy tylko w lecie? Z góry dziękuję za odpowiedź. pozdrawiam Ewa B.

Lek. Marta Gryszkiewicz

W naszej szerokości geograficznej stosowanie kremów z filtrem jest szczególnie ważne w okresie wiosenno-letnim. Jeśli natomiast ktoś wybiera się w wysokie góry na narty (Włochy, Austria, Hiszpania) jak najbardziej wskazane jest zastosowanie kremu z wysokim filtrem UV.

Dzień dobry, chcąc zapobiec procesom fotostarzenia się skóry na skutek ekspozycji na promieniowanie słoneczne warto jest uwzględnić stosowanie preparatów z filtrami przez cały rok na obszarze skóry narażonej na działanie promieniowania UV. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.