Porada dietetyczna dla odchudzającej się 31-latki

Witam! Jestem 9 miesięcy po usunięciu woreczka. Przytyłam ok.5 kilo.Zawsze miałam problem z nadwagą.W tym momencie schudłam jakieś 3 kg. bo od 2,5 tygodnia stosuję dietę wg. grupy krwi(ARh-). Moja budowa ciała nie jest proporcjonalna(mam wielki obtłuszczony brzuch szczupłe nogi i biodra, oraz spore piersi).Zawzięłam się z tą dietą lecz nie wiem czy czasem sobie nie zaszkodzę. Proszę o pomoc ewentualnie o wskazówki jaką dietę powinnam stosować. P.S. Przy 166 cm. wzrostu ważę aktualnie ok. 70kg.

Witam.
W Pani przypadku występuje tak zwana otyłość brzuszna.
Uzyskanie płaskiego brzucha lub zmniejszenie jego objętości wymaga cierpliwości. Polecam jednak ćwiczenia na brzuch, ale do tego proszę unikać potraw smażonych, słodyczy, gazowanych słodkich napojów. Proszę też ograniczyć warzywa takie jak: brokuł, kalafior, fasola, kapusta, jabłka, gruszki, soczewica, por, cebula ponieważ powodują, że nasz brzuch jest wydęty. Polecam pić 1,5l wody jeść 5 razy dziennie co 2-3 godziny. Jedzenie owoców cytrusowych, otrąb z dużą zawartością błonnika, jogurtów, kefirów również pomoże zmniejszyć objętość brzucha. Potrawy powinny być gotowane, grillowane, na parze lub pieczone w piekarniku w folii aluminiowej lub rękawie. Pozdrawiam Julita Krawczyk

Witam serdecznie,

Jest wielu zwolenników diety wg. grupy krwi, ale są tez przeciwnicy. Pewnie zależy na jakiego dietetyka Pani trafi. Nie powinna Pani zaszkodzić sobie stosując tą dietę, jednak ja jestem zwolenniczką diety pełnowartościowej bogatej we wszystkie składniki odżywcze i zdrowe produkty. Najlepiej zmienić na stałe swoje nawyki żywieniowe a dietę traktować jak styl życia. Dieta nie powinna nam się kojarzyć z głodówkami lub czymś nieprzyjemnym.
Ogólnie rzecz biorąc zdrowa i odpowiednio zbilansowana dieta stanowi 70% sukcesu w dążeniu do wymarzonej sylwetki a ćwiczenia fizyczne stanowią 30% sukcesu. Ułożenie indywidualnej diety, dostosowanej do Pani potrzeb i stylu życia możliwe jest po szczegółowym wywiadzie dietetycznym przeprowadzonym przez specjalistę, ale już dziś mogę wysłać Pani podstawowe zalecenia: Powinien Pani jeść 5posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h. Dzień należy rozpocząć od pełnowartościowego śniadania zjadanego do 1h po przebudzeniu zaś kolację 3-4h przed snem. Należy pić 1,5-2l czystej wody mineralnej dziennie w celu nawodnienia organizmu oraz jego oczyszczenia. Powinna Pani również zrezygnować z żywności silnie przetworzonej, tłustej, kolorowych napoi oraz słodyczy. Zalecam wybierać chude białe mięsa, jedynie razowe pieczywo oraz brązowy ryż, makaron i gruboziarniste kasze. Należy zjadać dużo warzyw oraz owoce w celu dostarczenia cennego błonnika. Na kolację ograniczamy węglowodany a skupiamy się na białku.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację dietetyczną lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk