Poradnie zaburzeń odżywiania

Chciałabym się dowiedzieć, czy są jakieś bezpłatne poradnie dla osób, które mają problem z jedzeniem albo by się chciały dowiedzieć czy go faktycznie mają? Ja do końca nie wiem jak jest ze mną. Ostatnio jest dobrze, bo chudnę, ale boję się napadu. Chciałabym się najpierw dowiedzieć, czy to normalne czy też nie. Potrzebuję poradni bezpłatnej, ponieważ w życiu nie byłabym w stanie powiedzieć rodzicom, że mogę mieć taki problem. Powoli przestaję sobie radzić, dochodzi do tego, że boję się zjeść gumy do żucia. Skupiam się na ćwiczeniach i nie mam ochoty nikogo widzieć i choć jestem bardzo zmęczona nie potrafię się położyć w dzień na godzinkę czy dwie, bo boję się, że to co zjadłam, to zaraz się odłoży, dlatego też zamiast snu wybieram np. rower czy spacer, a w nocy nie mogę zasnąć. Czuję, że wariuję.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Diagnozę zaburzeń odżywiania może postawić każdy specjalista psychiatra pracujący w poradni zdrowia psychicznego.
Terapia tego typu zaburzeń może mieć miejsce w ramach poradni lub oddziału leczenia nerwic.
Osoby niepełnoletnie mogą być diagnozowane w PZP dla dzieci i młodzieży.
Twoja wypowiedź może wskazywać na objawy zaburzeń odżywiania: koncentracja na temacie jedzenia, kalorii, stały lęk przed przytyciem. Na początku odchudzania występuje nadmierna aktywność, pobudzenie. Typowe jest ukrywanie problemu przed bliskimi. Anoreksja i bulimia są nazywane ,,chorobą sekretów".
Twoje wątpliwości i obawy z pewnością wyjaśni osobista rozmowa z lekarzem.

Z pozdrowieniami