Poranne bóle brzucha przy Zespole Jelita Drażliwego

Witam. Cierpię na zespół jelita drażliwego-objawem są bóle brzucha,gwałtowne poranne wypróżnienia-bez biegunek,ale stolec jest jakby nieuformowany,wzdęcia. Moja dieta jest monotonna-biały ryż,gotowane ziemniaki,chałka,kaszki dla dzieci. Nie jadam warzyw,owoców,smażonych potraw-boję się po nich dolegliwości, które przeszkadzają mi w codziennym życiu. Jak powinna wyglądać zdrowa,prawidłowa dieta dająca ulgę w dolegliwościach,ale i komplet wartości odżywczych?

Witam,
zespół jelita drażliwego jest schorzeniem, które u każdego pacjenta może mieć inny przebieg. Bez szczegółowego wywiadu żywieniowo-zdrowotnego nie da się ułożyć diety, która będzie zdrowa, pełnowartościowa oraz będzie łagodzić objawy u konkretnej osoby. Radzę więc udać się do dietetyka, który dobierze dla Pani najlepszy schemat żywieniowy.