Poranne bóle stóp i obrzęk nóg

Witam, od 3 lat cierpię na poranne bóle stóp, które zaczęły się po porodzie. Zawsze rano stopy bolą i są lekko opuchnięte i muszę je " rozchodzić". W ostatnim tygodniu pojawiły się dodatkowo bóle i obrzęk nóg. Nie mogę spać w nocy, mam wrażenie, że po nogach chodzą mrówki i nie mogę dotknąć nogą do nogi. W dzień nogi są ciężkie i drażnią mnie ubrania.Trochę pomógł Detramax. Co to może być? Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Może to być objaw wielu chorób jak zespół niespokojnych nóg, zaburzeń elektrolitowych, neuropatii lub niewydolności żylnej. Bez przeprowadzenia badania i uszczegółowienia wywiadu trudno jest mi to stwierdzić jednoznacznie.