Poranne mdłości lub biegunki a skutki uboczne leku Glucophage XR i Belara

Witam. Mam stwierdzony zespół PCOS oraz insulinoodporność. Lekarz przepisał mi tabletki antykoncepcyjne Belara oraz Glucophage XR. Od czasu do czasu zdarzają mi się poranne mdłości oraz biegunka. Czy mogą to być skutki uboczne glucophage czy belary ? Belarę biorę 4 miesiące, glucophage ok. 3. Czyw takim wypadku mogę zajść w ciąże jeżeli stosunek był zakończony w pochwie ? Tabletki antykoncepcyjne przyjmuję równo codziennie o godz. 14, nigdy nie pominęłam żadnej tabletki i nie wzięłam później.

Lek. Tomasz Budlewski

Nudności oraz biegunka może wynikać z działania glukophage. Co do ciąży jakieś ryzyko zawsze istnieje aczkolwiek w podanym przypadku jest oni raczej niskie.