Poranne zaparcia i krew podczas oddawania kału

Mam rano zaparcie i jak sie wysilam robic k,,,ka mam mâle krwawienie i lekkie czasami pieczenie w rectum Czy to jest grozne

Dzień dobry,

Krwawienie podczas defekacji, może być spowodowane różnymi schorzeniami lub nieodpwiednią dietą. W związku z tym wskazana jest konsultacja z proktologiem.

Ponadto należy stosować odpowiednią dietę, by nie dopuścić do zaparć, a zmiany w błonie śluzowej jelit się wygoiły.
Wskazana jest dieta bogatoresztkowa i przypominam o konsultacji z lekarzem.

Proszę zapoznać się z tym artykułem http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-zaparcia

Pozdrawiam,
Aneta Kościołek