Porażenie nerwu twarzowego a opadanie powieki

Witam, ok 4 lat temu przeszłam porażenie nerwu twarzowego. Mam problem z okiem. Opada mi powieka. W ogóle mam inną połowę twarzy. Na pewno jest lepiej niż było ale i tak nie wyglądam jak kiedyś. Co mogę zrobić by wyglądać trochę lepiej i by te oko nie zamykało mi się gdy np się uśmiecham, ziewam? Odczuwam również tj drętwienie twarzy gdy powieje wiatr. To normalne? Do kogo mogę się zgłosić by to skonsultować?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Specjalistą, który zajmuje się porażeniem nerwu twarzowego jest neurolog.
W leczeniu w tym przypadku najlepiej sprawdzą się odpowiednie zabiegi fizjoterapeutyczne. Pomoże je dobrać zarówno neurolog jak i lekarz rodzinny.
Pozdrawiam.

Witam Panią, Prawdopodobnie przeszłą Pani obwodowe porażenie nerwu twarzowego, pozostały nadal objawy niesprawności połowy twarzy i wtórne współruchy, jak zaciskanie powieki przy gryzieniu, ziewaniu...
Można rozważyć podanie leków, które mogą rozluźnić mięśnie, działać przeciwskurczowo. Konieczny kontakt z NEUROLOGIEM , może zaleci coś więcej