Porażenie nerwu twarzowego w wyniku zapalenia ucha

Witam,od 3 lat mieszkam w Holandii z dziewczyna i dzieckiem.Ostatnio moj syn przechodzil zapalenie ucha,NASTAPILY KOMPLIKACJE W WYNIKU CZEGO dostal porazenia nerwu twarzowego,przeszedl zabieg wstawienia drenazu w blone bebenkowa.porazenie miesnia twarzowego trwa juz 2 tyg i nie widac zadnej poprawy.lekarze twierdza ze trzeba czekac(ale ja zbytnio im nie ufam)czy w przypadku mojego syna powinni byc wdrozene leczenie nerwu i rehabilitacja?dodam ze syn ma niespelna 2 lata.pozdrawiam.

Tak! Drenaż to mało! w Tym wieku rzadko dochodzi do porażenia nerwu twarzowego w przebiegu zapalenia ucha środkowego. To może być porażenie nerwu twarzowego tkz Bella, e frigore, gdzie konieczne jest wdrożenie leczenia sterydami i lekami neurotropowymi typu Nivalinum, Milgamma N. Trzeba się śpieszyć. Wskazany też rezonans magnetyczny mózgu żeby nie przegapić czegoś złego.