Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Splot ramienny i barkowy porażony przez naciągnięcie kręgarza

Dzień dobry. Mam porażony splot ramienny czy barkowy przez naciągnięcie przez kręgarza. Sytuacja wygląda tak, że nie mogę wyprostować do końca palców i zanikł mi klęb kciuka i ten boczny mięsień na dole od małego palca. Doświadczony lekarz powiedział, że są uszkodzone korzonki. Czy splot ramienny może wrócić do normalnego stanu i w jaki sposób? Fizjoterapia jak długo, neurochirurg czy nic się nie da zrobić? Czy jest jakiś sposób na porażenie splotu ramiennego, może to jakieś zapalenie splotu ramiennego albo coś takiego... Trochę żałuję wizyty u kręgarza, martwię się, że moje problemy ze splotem ramiennym mogą wynikać właśnie z tego... No ale czasu już nie cofnę i nic nie zmienię. Czy jest szansa, że cokolwiek uda się z tym moim splotem ramiennym zrobić? Czy raczej jestem już skazany na problemy z tym na całe życie? Bardzo prosze o informację.
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Reumatoidalne zapalenie stawów - choroba o wielu twarzach

Witam, czy miała Pani robione jakieś badania, rezonans lub usg? Jeżeli doszło już do zaniku mięśni, ucisk na nerw musi być duży. Można spróbować powalczyć terapią manualną, ewentualnie fizykoterapia galwanizacja lub rosyjska stymulacja. Jeżeli nie da to efektu, a zanik będzie postępował, konieczna będzie operacja. Polecam konsultację u neurochirurga. Pozdrawiam

0

Witam, kręgarz to niestety nie terapeuta manualny, który ma ogromną wiedzę anatomiczną i wyczucie. Radzę zrobić prześwietlenie i udać się do specjalisty. Skoro występują zaniki mięśniowe nie można zwlekać.

Fizjoterapeutka, masażystka i instruktorka fitness.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy