Porno w naszym życiu

Długo myślałam i rozmawiałam z mężem, i oboje stwierdziliśmy, że moja obsesja bycia gorszą zaczęła się od czasu, gdy oboje obejrzeliśmy film porno, tylko nie zdawaliśmy sobie sprawy, że mamy problem. Oglądaliśmy filmy 2 razy do roku. Raz znalazłam gazetę, a raz w nocy przyłapałam męża, jak chciał oglądać film, lecz mu przerwałam. Ostatnio oglądaliśmy taki film 6 miesięcy temu i zrobiła się awantura. Ja wpadłam w obsesję porno i erotyki i codziennie przez to się kłócimy. Najgorsze jest to, że mój mąż i ja ustaliliśmy, że nie ma i nigdy nie będzie tego w naszym życiu, ale ja nie wierzę. Przez te awantury mąż prawie dostał zawał, a ja jestem wykończona psychicznie. Nie mam podstaw, by nie ufać mężowi, ale nie potrafię. Ja mu mówię, że wiem, że te filmy są dla niego ważne, a on mi odpowiada, że te filmy dla niego już nie istnieją. Pytałam, czy nie ogląda ich ze względu na mnie, to odpowiada, że nie ze względu na siebie, bo on tak samo jak ja, nie chce tego w naszym życiu!!! Boję się zaufać, mu ale jeżeli tego nie zrobię, to jak mam się przekonać, że mówi prawdę. Postanowiłam, że czas pokaże i rzeczywiście przekonam się, czy warto było. Jedno jest pewne, jeżeli go kiedyś przyłapię, to będziemy musieli się rozstać. Przez to wszystko cierpią dzieci, ja nie mogę się na niczym skupić, bo myślę tylko o tym, co mój facet ogląda. Dość tego, mam nadzieję, że dobrze robię próbując mu zaufać, zanim nasze uczucie wygaśnie całkiem!!!
ponad rok temu

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Witam Panią!

Ten problem już kilka razy był poruszany w naszym serwisie. Niestety, jest to sprawa bardzo delikatna i trudna.

Odbudowanie zaufania jest bardzo ważne, dlatego proponowałabym Państwu udanie się na terapię par. Jeżeli problem jest tak poważny, a sytuacaj trwa już dość długo, warto pomyśleć o konsultacji ze specjalistą. Obydwojgu jest Wam potrzebna praca nad wspólnym zaufaniem, lepszą komunikacją, być może również poprawą jakości życia seksualnego, która może być zaburzona przez obecną sytuację.

Proszę również zapoznać się z poniższym wątkiem: http://portal.abczdrowie.pl/pytania/maz-zaczal-ogladac-filmy-pornograficzne-chy....

Pozdrawiam ciepło.