Poród po terminie a owulacja

Czy to prawda że jezeli poród natąpi po terminie to owulacja przed zajsciem w ciąze wystąpiła później niż w 14 dniu cyklu czy jak kobieta ma niereguralne cykle dlatego rodzi sie przed lub po terminie?

Lek. Tomasz Budlewski

Przy nieregularnych cyklach ciężko jest określić przybliżona datę zapłodnienia. i nie jest tak ze jeżeli poród się opóźnia to ze zapłodnienie było później ponieważ każde dziecko może trochę inaczej się rozwijać.