Poronienie a poziom prolaktyny

Witam mam 27 lat staram się o dziecko i jak na razie bez owoców badała sobie krew na poziom prolaktyny a to wynik 52,15 ng/ml Zakres referencyjny 4,79-23,30 badanie zrobiłam w 3 dniu cyklu czy mam się bać czy to może mieć wpływ na to że nie mogę zajść w ciążę i może być powodem poronienia w styczniu tego roku niestety poronilam w 8 tyg. Czy poziom prolaktyny mógł się do tego przyczynić co robić proszę o radę

Podwyższony poziom prolaktyny może blokować jajeczkowanie i utrudniać zajscie w ciąże.
Stosujemy leki ,które obniżają prolaktynę