Poronienie a tabletki

Witam serdecznie!
Piszę do Państwa, ponieważ nie wiem gdzie się zwrócić. Zacznę od początku. Mam stwierdzone "prawdopodobnie" zespół jajników policystycznych, piszę prawdopodobnie, ponieważ prócz pęcherzyków oraz braku jakiegokolwiek krwawienia nie mam typowych objawów dla tego schorzenia.

Miesiąc temu zaczęłam brać tabletki "D****" a wcześniej czułam się nieco dziwnie, wczoraj dostałam miesiączki, ale jestem niemalże pewna, że poroniłam.
Czy taka sytuacja jest możliwa?

22 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Przyznam, że Pani wypowiedź jest bardzo chaotyczna.
Rozumiem, że lekarz ginekolog zdiagnozował zespół policystycznych jajników. Jeżeli tak, nie ma podstaw do podważania diagnozy. Jak sama Pani widzi ta jednostka chorobowa nosi nazwę zespołu, czyli występowania wielu różnorodnych objawów. Nie musi Pani mieć wszystkich, wystarczy kilka. Proszę zaufać swojemu lekarzowi.

Po drugie, jeżeli przyjmowała Pani tabletki regularnie nie ma raczej szans na zajście w ciążę.
Nie pisze Pani, co skłoniło Panią do podejrzenia ciąży. Jeżeli nawet Pani by w niej była, to tabletki raczej nie wywołują poronienia

Zresztą, poronienie objawia się silnym bólem i krwawieniem z dróg rodnych, o czym Pani nie wspomina.
Szanse na to, że doszło u Pani do poronienia są zerowe.
Dla pewności, warto udać się do lekarza, który po dokładnym Pani zbadaniu, na pewno będzie mógł powiedzieć coś więcej.

Pozdrawiam.