Poronienie a wynik badania histopatologicznego

witam odebrałam wyniki badania histopatologicznego mam tam napisane fragmenta deciduae et villorum, chciałabym widzieć co to znaczy no nikt mi nie udzielił informacji, czy daje to odp na pytanie czemu poroniłam?? Pozdrawiam Natalia
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Podany wynik oznacza: fragment doczesnej i kosmki. Doczesna to natomiast rozpulchniona i przerosła błona śluzowa macicy, która powstaje w momencie zapłodnienia i zanika bezpośrednio po zakończeniu ciąży. Podany wynik absolutnie nie wskazuje na przyczynę poronienia.