Poronienie - czemu partner tego nie rozumie?

Witam. Mam zaledwie 19 lat. Kilka dni temu poroniłam.Byłam w 3 tygodniu ciąży. Nie potrafię sobie z tym poradzić. Co gorsza mój partner mnie nie rozumie, nie rozumie mojego smutku i żalu, twierdzi, że to nic takiego. Jak mu pokazać mój ból? Pokazać to, co ja czuje?? Pragnę, aby mnie zrozumiał, nie żeby cierpiał razem ze mną, po prostu żeby mnie zrozumiał. Rozmawialiśmy wiele razy na ten temat. Mówiłam mu wszystko, jak mi jest źle, co czuję, ale on nadal tego nie rozumie. Co mogę więcej zrobić??

KOBIETA ponad rok temu

Witam,
Prawdą jest, że poronienia w tak wczesnym stadium zdarzają się bardzo często, co oczywiście nie pomniejsza przeżywanej przez Ciebie tragedii.
Ważne jest w takiej sytuacji, czy staraliscie się o dziecko, czy był to przypadek.
Jeżeli mówimy o tym drugim wariancie, to być może Twój partner nie czuł się jeszcze gotowy na posiadanie dziecka i nie podziela Twojego żalu.
Rozumiem, że nie oczekujesz cierpienia z jego strony, ale nawet zrozumienie jest ciężko otrzymać w sytuacji, kiedy partner nie jest w stanie wyobrazić sobie co czujesz.
Myśę, że ważne jest, aby w obecnej chwili pozwolił ci przeżywać Twoje emocje, nie blokował ich i pozwolił Ci o nich mówić.

Serdecznie pozdrawiam,
Magdalena Boniuk