Poronienie i co dalej?

Witam!
4 Października poroniłam w 8 tygodniu. Było to samoistne poronienie. Lekarz powiedział, że nie widzi przeszkód aby nadal starać się o dziecko.

Okres dostałam 8 listopada. Jednak nie wyglądał on jak zawsze. Mniej obfite krwawienie i nie bolały mnie piersi. Jaka jest szansa, że mogę być znowu w ciąży? Czy po łyżeczkowaniu mogłam zajść w kolejną ciążę?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Zdarzają się przypadki bardzo szybkiego zajścia w ciążę po przebytym poronieniu, a następnie jej szczęśliwego donoszenia. W takiej sytuacji jednak trudno stwierdzić ciążę na podstawie domowego testu ciążowego czy poziomu hormonu bHCG we krwi, ponieważ może się on utrzymywać jeszcze na podwyższonym poziomie po poprzedniej ciąży. Warto w takiej sytuacji być pod stałą opieką lekarza ginekologa, aby móc wykluczyć ewentualną ciążową chorobę trofoblastyczną a potwierdzić kolejną ciążę.

Pozdrawiam serdecznie!