Poronienie, plamienia, a dalesze starania o dziecko

Witam,
mam 27 lat, 23 kwietnia miałam zabieg wyłyżeczkowania, gdyż ciąża obumarła w 10 tygodniu. Nurtuje mnie pytanie, gdyż do dnia dzisiejszego nie dostałam okresu, a od paru dni mam bardzo małe upławy koloru jasnobrązowego. Czy coś mi jest?

Byłam na wizycie kontrolnej u lekarza i nic mi nie powiedział. Kiedy mogę starać się o następnego dzidziusia? Bardzo bym chciała być znowu w ciąży.
Z góry dziękuję i pozdrawiam

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Pierwsza miesiączka pojawia się zwykle ok. 4-6 tygodni po ustaniu krwawienia związanego z poronieniem (również po łyżeczkowaniu). Plamienia, które Pani obserwuje, mogą zapowiadać ten moment. Zwykle zaleca się odczekanie po poronieniu co najmniej 2-3 cykli, nim rozpocznie się starania o dziecko. W ten sposób dajemy czas swojemu organizmowi na pełną regenerację.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!