Poronienie po toksoplazmozie a następna ciąża

W pażdzierniku poroniłam przez toxoplazmozę.Mój wynik z listopada wynosił IgM 3,75 po antybiotykach na toxo mój wynik z grudnia IgM 3,74.Obecnie mój wynik IgM wynosi 3,93.Dostałam teraz antybiotyk Duomox na 30 dni.Każdy lekarz twierdzi inaczej.Czy po pół roku od poronienia nie ma zagrożenia dla dziecka jeśli zaszłabym w ciążę?Czy po tym antybiotyku możemy zacząć się starać o dziecko i nie będzie zagrożenia? Dlaczego mój wynik urósł?Miałam pilnować igM a wiem,że powinien spadać.Co robić?

Aleksander Ropielewski

Do czasu zmniejszenia się wartości IgM w granicach normy sugeruję odłożyć staranie się o dziecko.