Poronienie z powodu pustego jaja płodowego a hiperprolaktynemia czynnościowa

W ub. tyg. poroniłam 1. ciążę, miałam puste jajo płodowe. Zastanawiam się, czy przyczyną mogła być hiperprolaktynemia czynnościowa. Miałam ją zdiagnozowaną i leczoną 5 lat temu, potem już do tego nie wracałam. Przed zajściem w ciążę miałam robione tylko podstawowe badanie prolaktyny, była w normie (15,47 ng/ml) . Lekarz powiedział, że ten wynik po obciążeniu nie ma wpływu na ciążę, więc nie zlecał. Proszę o inf., czy mogło jednak być inaczej i co w tej sytuacji należy zrobić.

Aleksander Ropielewski

Hiperprolaktynemia w przeszłóści nie miała wpływu na poronienie. Proszę dalej starać się o dziecko. Jednorazowy epizod poronienia, choć bardzo bolesny, nie oznacza konieczności diagnozowania przyczyn poronienia, ani też nie możebyć podstawą do stwierdzenia szczególnej choroby.