Poronienie z racji wieku

Pisałam o porade wczesniej wskrocie: mam 49 lat , brak okresu ,na tescie wyszla druga kreska chociaz slaba, ponowilam test za 2 dni - kreska jeszcze slabsza niz poprzednia. Lekarz J. Maj odpowiedzial mi ze może doiść do poronienia z racji wieku. Czuje ze obiawy ciązy ustapily/ brak metalicznego posmaku, piersi nie sa tkliwe/. Lekkie plamienie i boli nnie brzuch dołem. Wzyte mam umowiona dopiero na środe. nie wie co robić. czy w razie poronienia moge dostać krwotoku? prosze porade. Dziekuję!

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, objawy jakie u Pani występują mogą być wynikiem poronienia. Może dojść do krwawienia ale jego stopień zależy od tygodnia ciąży w którym doszło do poronienia. W razie nasilenia dolegliwości musi się Pani natychmiast zgłosić na Izbę Przyjęć gdzie przyjmie Panią ginekolog bądź w trybie przyśpieszonym do lekarza ginekologa u którego się dotychczasowo Pani leczyła. Pozdrawiam