Poroniłam - czy mogę brać tabletki antykoncepcyjne zalecone przez lekarza?

Witam. Jestem 12 dni po poronieniu, ciążę straciłam na początku II trymestru. Lekarz zalecił mi tabletki antykoncepcyjne, czy mogę je brać?

Redakcja abcZdrowie

Skoro lekarz nie widział przeciwwskazań do włączenia u Pani preparatu i akceptuje Pani taką metodę antykoncepcji, nie widzę powodu dla którego nie miałaby Pani z niego korzystać.

W przypadku poronienia w drugim trymestrze dwuskładnikowy preparat do antkoncepcji hormonalnej należy włączyć między 21. a 28. dniu  od dnia poronienia. W przypadku rozpoczęcia po 28. dniu należy przez 7 dni stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne.