Porzucenie przez partnera a wpływ na dziecko

Witam, wcześniej w ciąży zostawił mnie chłopak z ktorym byłam ponad 3 lata, był z inną chciał o mnie zapomnieć przez kłotnie, ciągle się kłociłam z nim... teraz zostawił tamtą dziewczyne i piszemy razem chciałby do mnie wrócić, mówi że nie umie zapomnieć i że mnie kocha, a ja niewiem co mam robić oboje nie chcemy aby dziecko na tym ucierpiało z jednej strony się kochamy a z drugiej ja zawsze się z nim kłoce, ja mam charakter dynamiczny, wybuchowy a on to oaza spokoju. Co robić?

Witam Panią
Proponuje aby Państwo razem skorzystali z konsultacji dla par. Proponuje to dlatego że z pani listu wynika że pomiędzy Państwem jest bardzo dużo emocji, i jest to zarówno uraza, żal jak i radość z wspólnego bycia razem. Poruszyła Pani bardzo ważną kwestię a mianowicie dbałość o emocje dziecka. Pyta Pani co robić to starać się rozmawiać w spokoju, skorzystać z pomocy i nie walczyć.
Anna Suligowska

Wydaje mi się, żę Pani pytanie wynika z braku pewności i zaufania do byłego partnera, czego źródłem z kolei może być nieprzepracowanie emocji i sytuacji, które pojawiły się w Waszej wspólnej przeszłości. Przede wszystkim najważniejsze jest "wyczyszczenie" tamtych emocji i zadr tak, abyście mogli Państwo ewentualnie wejść w tą relację na nowo, bez przeszłych zawiłości. Możecie to zrobić sami - szczerze i otwarcie rozmawiając - lub też pomocą specjalisty - podczas terapii par. Takie spotkanie z psychologiem polecałabym również ze względu na to, że nauczylibyście się Państwo nowej komunikacji tak, aby nie wracać znów do kłótni. Powodzenia.

Dzień dobry,
proponuję udać się do psychologa rodzinnego w celu poprawienia komunikacji między Wami.
Proponuję również Pani pracę nad sobą, najlepiej przy pomocy psychologa, by lepiej panować nad swoimi emocjami.
Myślę, że taka umiejętność nie tylko pomoże Pani w kontakcie ze swoim partnerem ale również w całym Pani życiu. Warto :)

pozdrawiam serdecznie
Aneta Kaluba
www.zmianamyslenia.pl