Porzucenie przez partnerkę

Zostawila mnie,bo twierdzi ze wyrzywam sie na niej.Mnie taka opinia przeraza,choc wiem ze musze pracowac nad nerwami.Jednak despota i tyranem nie jestem ja mnie teraz opiniuje.Jej rodzina myslala dobrze o mnie. Moja rodzina i przyjaciele powiedzieli ze bardzo zmnienilem sie na lepsze od kiedy z Nia bylem. Wszystko dla niej. Ale tez staralem sie byc soba.mysle ze ona kocha mnie nadal i chciala byc ze mna.Ale Jej panikarski charakter kazal jej odejsc.Jak Ona moze zobaczyc ze myli sie i wrocic?

Wszystko zależy od tego, czy rozwiążą Państwo problemy, które były przyczyna rozstania. Czasem tez bywa tak, że pomimo zmiany, partner nie spełnia oczekiwań (choć to bardzo cenne, że się starał) i mimo wszystko dochodzi do trwałego rozpadu związku.

Witam ponownie,

może Pan znaleźć moją odpowiedź na Pana sytuację w poprzednim Pana pytaniu, tj.

---
wiele wskazuje na to, że są Państwo ważni dla siebie, zależy Wam na sobie wzajemnie, pomimo że z Pana opisu wynika, że były między Wami trudne chwile.
Może warto byłoby pomyśleć o wspólnej terapii dla par?
Stwierdza Pan (w tym i odrębnym poście), że zarówno Pan, jak i partnerka, mają swoje indywidualne obszary do pracy nad sobą (Pan opisuje siebie jako nerwowego, partnerkę zaś - jako strachliwą).
Trudno jest pracować nad relacją, kiedy każda ze stron słyszy od drugiej oskarżenia i pretensje. Nie możemy zmienić 2giej osoby, jeśli ona sama tego nie chce, ale możemy zmienić samych siebie i na to mamy największy wpływ.
Wydaje mi się, że zarówno z Pana jak i partnerki strony jest nadal chęć pracy nad Państwa relacją.
Może warto spróbować udać się do specjalisty na bezpośrednie spotkanie.

---
Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego,
Katarzyna Włoch
ZAPRASZAM NA
http://charakterownia.pl