Posiew kału u 4-miesięcznego dziecka

Robiłam posiew kału mojego prawie 4mies synka. Wyszło, że ma 2 bakterie: Klebsiella pneumoniae (wzrost: pojedyncze, szczep ESBL (-) oraz Gronkowca złocistego (wzrost: pojedyncze, szczep MSSA). Czy te bakterie są dla niego groźne? Skąd się wzięły? Bardzo się martwię o mojego synka bo odkąd skonczył 2 tygodnie ma problemy z brzuszkiem, robi od półtora miesiąca pieniste kupki, ma wzdęcia (po Espumisanie nieco minęły i kupki zrobiły się wodniste i nie robi ich tak często). Proszę o pomoc :(

Witam serdecznie. Obecności tych bakterii jest a właściwie lepszym stwierdzeniem byłoby MOŻE być niebezpieczna. Warto zgłosić się z wynikiem do swojego pediatry aby wdrożyć odpowiednie leczenie.