Posiew z pochwy przed in-vitro

Witam Przygotowuję się do in vitro.przed wykonaniem histeroskopi mam zrobić posiew na clamydie z kanału szyjki oraz posiew z pochwy .najpierw przez 10 dni mam plukac pochwe tantum rosa oraz brac tabletki dopochwowe metronidazol.po jakim czasie po odstawieniu tabletek najlepiej zrobić posiew??czy jeżeli pojde po dwóch dniach na posiew to nie bedzie za wcześnie?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, skuteczność leczenie ocenia się z reguły wykonując posiew po 3 tyg. od zakończenia leczenia, chyba, że w Pani przypadku ginekolog zalecić wykonanie posiewu bezpośrednio po zakończeniu leczenia.