Posiłki a kilokalorie u 58-latka

Ile kilokalori powinno byc posilkach dziennych łącznie.....waga nalezna78kg wzrost 176cm

Witam,

Całkowita przemiana materii, a co za tym idzie całodniowe zapotrzebowanie energetyczne zależne jest m.in. od płci, wieku, masy ciała, wzrostu i aktywności fizycznej.
Nie podał Pan informacji czy prowadzi Pan aktywny tryb życia czy raczej sedenteryjny.

Przyjmując, że prowadzi Pani siedzący tryb życia czyli wykonuje Pan typowe dzienne zajęcia bez wykonywania ćwiczeń fizycznych, aby utrzymać aktualną masę ciała potrzebuje Pan około 2250 kcal.

Przyjmując, że prowadzi Pan umiarkowaną aktywność fizyczną (ćwiczenia 4 razy w tyg. po przynajmniej 30 minut), aby utrzymać aktualną masę ciała potrzebuje Pan około 2570 kcal.

Jeśli natomiast mówimy o wysokiej aktywności fizycznej (5 razy w tygodniu po przynajmniej godzinie) potrzebuje Pan około 2890 kcal.

Tak jak Pan widzi na całkowitą przemianę materii ma wpływ wiele czynników, dlatego warto obserwować swój organizm i kontrolować masę ciała.

Pozdrawiam,
Kamila Kończak
http://www.activ-diet.pl

Witam serdecznie!
Zapotrzebowanie energetyczne zależy m.in. od płci, wieku, wzrostu, masy ciała, aktywności fizycznej i stanu zdrowia. Bez szczegółowych informacji ciężko ustalić prawidłową kaloryczność diety i wskazówki do niej.
Po ogólne wskazówki żywieniowe i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska