Postanowiłam przestać brać tabletki z tego opakowania - czy dobrze robię?

W środę zaczęłam opakowanie tabletek. Brałam je nieprzerwanie do niedzieli. W kolejną środę zobaczyłam, że nie wzięłam tabletek z poniedziałku i wtorku. Pojawiło się krwawienie. Tego samego dnia (środa), rano, wzięłam 1 tabletkę, w zamierzeniu zaległą z pon. Wieczorem doszłam jednak do wniosku, że powinnam przestać brać tabletki z tego opakowania. Zamierzam zacząć kolejne opakowanie w pierwszym dniu okresu, czyli za ponad 20 dni. Czy dobrze postępuję?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Pominięcie kilku tabletek antykoncepcyjnych skutkuje dużym spadkiem ich skuteczności. Odbycie stosunku w tym czasie zdecydowanie może zatem skutkować zajściem w ciążę. W zasadzie zatem dobrze Pani postąpiła przerywając zażywanie tabletek. Nie musi Pani jednak czekać 20 dni na kolejną miesiączkę. Wystarczy, żeby zrobiła Pani tak zwaną 7-dniową przerwę wyrównawczą, podczas której powinno wystąpić krwawienie z odstawienia i następnie w 8-mej dobie zacząć przyjmować nowe opakowanie.