Postępowanie po operacji wyrostka robaczkowego

witam chciałbym sie zapytac 4 tyg miałem operacje na wyrostek robaczkowy pod blizną wyczuwam zgrubienie nic mnie nie boli dobrze sie czuje czy to cos powaznego kiedy moge jesc smarzone pic piwo itd z góry dziękuje pozdrawiam

W chwili obecnej już nie ma potrzeby utrzymywania jakiejkolwiek diety. Co do zgrubienia prawdopodobnie jest to wyczuwalny gruby szew powięziowy, który może w pewnym stopniu zdwaja powięź co wyczuwalne jest jako fałd podskórny. To naturalne i powinno w przeciągu kilku miesięcy wyrównać się. W razie niepokoju proszę z tym problemem udać się bezpośrednio do chirurga.

Dzień dobry,

Obecnie nie ma wskazań do stosowania diety leczniczej - łatwostrawnej, ale nie należy przesadzać w drugą stronę i codziennie spożywać alkohol, produkty smażone lub przetworzone. Bowiem zwiększają ryzyko choroby nowotworowej jelit.

Odżywiaj się zdrowo, uprawiaj sport, a długo będziesz cieszył się zdrowiem.