Postępowanie po ostrym zawale serca

Mam 57 lat, w sierpniu usunięty woreczek żółciowy,10 luty ostry zawał serca stent(RCA), na diecie watrobowej po operacji woreczka schudłam 10 kg teraz wazę ok 89,nie pale nie pije. Przez miesiąc mam przyjmować:Plavix 75,aspirin100,prenessa40,roswera40. Jestem zagranica i ze szpitala oprócz recepty nie dostałam żadnych wskazówek jak dalej postępować ile dni chorobowego itp. Zawał był nagły rozległy wcześniej nie chorowalam na serce. Poradzić co dalej robić,czy te leki są nowoczesne? Pozdr. Irena

WItam,
leczenie ma Pani jak najbardziej wg obecnych wytycznych. Jedynie standardy zalecają przyjmowanie Plavixu przez rok po zawale.
Ważna jest regularna aktywność fizyczna, zdrowe odżywianie, prawidłowa masa ciała i kontrolne badania krwi co min 6 m-cy (lipidogram, glukoza, kreatynina, ALT).
Powinna być Pani pod stałą opieką kardiologa i dietetyka.
Prosze poszukać w internecie. Jest dużo dobrych poradników dla osób po zawale.
Wytyczne odnośnie postępowania może Pani przeczytać na stronie Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego - www.ptkardio.pl

Pozdrawiam
Agnieszka Nowak-Musiej