Postępowanie po usunięciu czterech ósemek

Witam , tydzień temu we wtorek miałam usuwane wszystkie 4 ósemki, zęby były równo w dziąśle i całe wyrżnięte, nie było szycia, nie czułam bólu gdy znieczulenie przestało działać i nie byłam wcale opuchnięta. Moje pytanie brzmi ile będą się zrastać te dziury w dziąśle i czy można się napić alkoholu i palić papierosy. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam.
Gojenie zębodołu po extrakcji zęba książkowo goi się od 4 do 6 tygodni.Jest to proces bardzo indywidualny i trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie.Z tego co Pani opisuje extrakcja była prosta i bez powikłań poextrakcyjnych co też wpływa korzystnie na proces gojenia.
Pozdrawiam

Gojenie po usunięciu zęba trwa około tygodnia. Zarazo po usunięciu nie powinno się palić papierosów. Alkohol nie jest zabroniony :). Po dolnych 8 jeżeli dziąsło nie zrośnie się całkowicie tworzą się niekiedy kieszonki w których może zalegać pokarm. Należy wtedy zwrócić szczególną uwagę na higienę tej okolicy.