Postępowanie po usunięciu zęba trzonowego

Witam. Podobno po wyrwaniu trzonowca nie wolno wykonywac ciezkiej pracy polaczonej z podnoszeniem i schylaniem sie. Czy rzeczywiscie ma to jakies stosowne uzasadnienie. Dlaczego tak jest i jak dlugo nalezy unikac tego typu zajec?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

wszystkie zalecania po ekstrakcyjne mają na celu stworzenie jak najlepszych warunków do gojenia - jednocześnie chronią zębodół przed utratą skrzepu jako naturalnego wypełnienia po ekstrakcji - skrzep w zębodole chroni przed rozwojem zapalenia zwanego suchym zębodołem
decyzja należy więc do Pani - myślę że warto zastosować się do zaleceń lekarza i poprostu mu zaufać
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Wbrew pozorom usunięcie zęba jest poważnym zabiegiem. Powinna Pani zdecydowanie przestrzegać zaleceń pozabiegowych lekarza. Zostały ustalone po to, aby gojenie przebiegało prawidłowo i nie niosło powikłań zagrażających zdrowiu.