Postępowanie po zgubieniu opakowania tabletek antykoncepcyjnych

Wzięłam 15 tabletkę antykoncepcyjną Daylette i resztę gdzieś zgubiłam. Co dalej? Czy mogę zrobić tylko jednodniową przerwę i zacząć nowe opakowanie? Ogólnie to lekarz zalecił mi brać tabletki bez 7-dniowej przerwy, tylko placebo i nowe opakowanie.

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Można albo wziąć kolejne tabletki z nowego opakowania, czyli pozostałe 9 + 4 placebo (te które nie będą zużyte po prostu zostawić), a potem normalnie rozpocząć następne opakowanie, albo po prostu rozpocząć nowe opakowanie już teraz i wziąć je do końca (cykl się wydłuży, a przerwa nastąpi dopiero po zażyciu kolejnych 24 tabletek). W tym momencie żadnej przerwy, nawet jednodniowej nie należy robić. Pozdrawiam!