Postępowanie profilaktyczne w chorobie nadciśnieniowej

Dzień dobry, chciał bym się dowiedziec, jakie są działania prozdrowotne dla mezczyzn z nadcisnieniem. Dziękuję za opowiedź

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

obecnie zaleca się dietę DASH bogatą w orzechy włoskie, nasiona, pestki dyni, słonecznika,migdały. Wskazany jest również codzienny wysiłek fizyczny a co najmniej 3 razy w tygodniu kardio. Unormowanie masy ciała a zwłaszcza w części brzusznej.

Pozdrawiam