Mięsień płaszczkowaty a postępowanie przy kontuzji

Witam serdecznie! Wydaje mi się, że nadciągnąłem sobie mięsień płaszczkowaty. Co zrobić, żeby kontuzja mięśnia płaszczkowatego odpowiednio się zregenerowała? Czy zalecane są na to na przykład jakieś okłady i jeśli tak to z czego? Jak wygląda proces wychodzenia z kontuzji naciągnięcia mięśnia płaszczkowatego? Czy rehabilitacja i okres rekonwalescencji trwa w tym przypadku długo czy mogę liczyć na to, że szybko wrócę do pełnej sprawności? Bardzo zależy mi na tym, żeby mięsień płaszczkowaty zregenerował się szybko, chciałbym zastosować właśnie jakieś okłady, może leki, rehabilitację - sam nie wiem i dlatego proszę o poradę. Chciałbym jeszcze dopytać właśnie o jakieś leki albo maści, które pomogłyby mi w szybszej regeneracji mięśnia płaszczkowatego. Czy można na to zastosować jakieś popularne maści jak na przykład voltaren? Będę bardzo wdzięczny za każdą informację. Pozdrawiam!

Witam,
najlepiej wsadzić klin podnoszący piętę w jednej i w drugiej nodze oraz zaprzestać uprawiania sportu na okres minimum 4-6 tygodni. To postępowanie zmniejszy napięcie mięśnia, a tym samym pozwoli na jego regenerację. Proponuję również żele przeciwobrzękowe i przeciwzapalne.
pozdrawiam,
Rafał Mikusek - chirurg ortopeda