Postępowanie przy oparzeniu 2 stopnia

Jak postępować przy oparzeniu 2 stopnia,czy należy zrobić opatrunek,czy rana powinna być nie przykryta? Proszę o odpowiedź.

Lek. Magdalena Pikul

Witam.
Polecam zastosować specjalistyczny, sterylny opatrunek, który zapobiega zakażeniu i przyspiesza gojenie (np. Aquacel, Suprasorb i wiele innych). W razie wątpliwości proszę skonsultować się ze swoim lekarzem.