Postępowanie w przypadku nieprawidłowego przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych po dłuższej przerwie

Witam, przyjmuje tabletki antykoncepcyjne.Zaczynam się martwić ponieważ nie jestem pewna czy dobrze zrobiłam: skończyłam blister 6 lipca i nastąpiła miesiączka. Niestety z powodu nie posiadania następnego opakowania (bo byłam za granicą) zaczęłam brać następne dopiero 2 września. W międzyczasie nie nastąpiło następne krwawienie. Powinnam mieć w tym tygodniu okres ale biorę tabletki więc go nie będę miała. Ten blister kończę dopiero 23 września. Czy powinnam przerwać stosowanie?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nie musi Pani przerywać stosowania obecnego opakowania. Krwawienie najprawdopodobniej wystąpi po zakończeniu blistra. Proszę pamiętać, iż w przypadku nieregularnego stosowania antykoncepcji istnieje zwiększone ryzyko ciąży. Po rozpoczęciu nowego opakowania powinna występować pełna ochrona przed ciążą. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z ginekologiem.

Lek. Jacek Ĺawnicki

Witam,
Nie należy przerywać przyjmowania tabletek.
Pozdrowienia.