Postępowanie w przypadku niewydolności ślinianek

Witam.Prosze o napisanie mi co mogę brac niewydolnosci slinianek? Po jednej stronie przyuszna i podzuchwowa nie pracuje zupełnie a po drugiej stronie tylko w 20 %.Miałam zrobiona scyntygrafi i dalej nikt mi nie est w stanie pomóc.Szukam pomocy gdzie sie tylko da.Pozdrawiam

Witam! Leczenie niewydolności ślinianek jest objawowe i polega na suplementacji preparatów sztucznej śliny. W zaawansowanych przypadkach stosuje się również kortykosteroidy i metotreksat, Tego rodzaju leczeniem zajmują się reumatolodzy w związku z czym myślę że warto rozważyć wizytę u odpowiedniego specjalisty.